نگاهی به تغییرات نسخه ۱.۳.۷.۰

تاریخ انتشار: سه‌شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷

برای مشاهده لیست کلی تغییرات نرم افزار می‌‌توانید به این لینک مراجعه کنید.


تغییرات برجسته

۱- تغییر سرور دریافت اطلاعات فیلم

همانطور که احتمالاً می‌دانید به دلیل مشکلات اخیر اینترنت گاهی سرور دریافت اطلاعات فیلم ها برای ساعاتی از در دسترس نبود. برای رفع این مشکل، سرور دریافت اطلاعات فیلم ها را تغییر دادیم. این تغییر کل نرم افزار را در بر می‌گرفت که به همین دلیل زمان زیادی برای تست و سازگار کردن با نرم افزار نیاز بود که خوشبختانه با موفقیت انجام شد. این تغییر سرور مزایای دیگری نیز به همراه داشت که در ادامه به چند مورد آن اشاره خواهیم کرد.

۲- باز طراحی صفحه جستجو و ثبت فیلم

طراحی این صفحه با کل نرم افزار هماهنگ گردید و همچنین در همین بخش امکان اضافه کردن فایل با انتخاب و یا Drag & Drop (کشیدن و رها کردن فایل داخل نرم افزار) اضافه شده است.

۳- انتقال خودکار در هنگام ثبت فیلم

با استفاده از این قابلیت شما می‌توانید فیلم های جدید خود را به راحتی به مسیر فیلم هایتان (در هارد اکسترنال و یا…) انتقال دهید. به عنوان مثال فایل فیلم شما در پوشه Downloads است و شما تمایل به ثبت فیلم و انتقال آن دارید.

  1. ابتدا فایل فیلم را انتخاب کنید.
  2. نرم افزار به صورت خودکار نام فیلم را از روی فایل تشخیص داده و جستجو را انجام می‌دهد.
  3. پس از دریافت اطلاعات فیلم بر روی “ثبت فیلم” کلیک کنید.
  4. پنجره انتقال نمایش داده خواهد شد.
  5. مسیر اصلی مورد نظر را انتخاب کنید و بر روی تایید کلیک کنید.
  6. منتظر باشید انتقال فایل انجام شود.
  7. فیلم و فایل آن ثبت خواهد شد.

۴- اضافه شدن آلبوم تصاویر

با تغییر سرور امکان دریافت آلبوم تصاویر فیلم نیز فراهم شد. شما می‌توانید این تصاویر را مشاهده و یا با کلیک راست بر روی هر تصویر، آن را ذخیره کنید.

۵- حذف صفحه “جستجو و ثبت سریع”

در نسخه های قبلی صفحه‌ای برای ثبت سریع فیلم ها طراحی کرده بودیم که بتوانید تنها با انتخاب و یا Drag & Drop (کشیدن فایل داخل نرم افزار) به سرعت هم فیلم و هم فایل فیلم را ثبت کنید. در این نسخه صفحه “جستجو و ثبت سریع” حذف گردید با بخش “جستجو و ثبت فیلم” ادغام شد تا ثبت فیلم ها در یک پنجره واحد انجام شود.

۶- ثبت خودکار مجموعه ها

با استفاده از این قابلیت جدید نرم افزار در صورتی که فیلمی عضو یک مجموعه باشد پس از ثبت فیلم، مجموعه آن به صورت خودکار ایجاد شده و سپس فیلم به آن اضافه می‌شود.

در صورت عدم نیاز به این قابلیت می‌توانید از تنظیمات آن را غیر فعال کنید.

۷- ویرایشگر ژانر، بازیگران و کارگردانان در هنگام ثبت فیلم

ممکن است نیاز داشته باشید که هنگام ثبت فیلم (چه به صورت دستی و چه به صورت جستجوی آنلاین) لیست ژانر ها، بازیگران یا کارگردانان را ویرایش کنید. در این نسخه یک ویرایشگر برای این کار در نظر گرفته‌ایم. با دوبار کلیک بر روی کادر ژانر ها، بازیگران و یا کارگردانان می‌توانید از این امکان استفاده کنید.

۸- بهبود بخش تغییر نام فایل

در نسخه جدید شما می‌توانید به صورت آفلاین (بدون نیاز به اتصال به اینترنت) نیز اقدام به تغییر نام فایل های خود کنید. امکان جستجوی آنلاین با استفاده از کد IMDb نیز امکان پذیر است. همچنین شما می‌توانید با استفاده از گزینه “موارد بیشتر” در صورت نیاز فیلم های بیشتری را مشاهده و انتخاب کنید.


در صورتی که با مشکلی مواجه شدید یا سوال و یا پیشنهادی دارید از طریق راه های ارتباطی معرفی شده در وب سایت با ما در تماس باشید.