آموزش تهیه خروجی

نرم افزار مدیریت آرشیو فیلم و سریال برای گرفتن خروجی از فرمت های Word (.docx) و Excel (.xlsx) پشتیبانی می‌کند. شما می‌توانید حتی بدون نصب مجموعه Office در هر لحظه که تمایل داشته باشید از لیست فیلم های خود خروجی تهیه کنید.

با کلیک بر روی دکمه «خروجی و مقایسه» در صفحه اصلی نرم افزار، پنجره «خروجی اطلاعات» باز خواهد شد که در ادامه به بررسی بخش های مختلف آن می‌پردازیم.

۱- تنظیمات خروجی

 • انتخاب ستون ها

در تب «تنظیمات خروجی» شما می‌توانید ستون هایی را که می‌خواهید در خروجی نمایش داده شوند را انتخاب کنید. با کلیک بر روی هر گزینه می‌توانید آن را انتخاب و یا از حالت انتخاب خارج کنید.

 • انتخاب فونت

در همین تب شما می‌توانید فونت و اندازه عناوین و متن های اصلی را برای خروجی را تعیین کنید. این کار با کلیک بر روی «…» کنار نام فونت فعلی انجام می شود.

 • تعیین جهت صفحه

با افزایش تعداد ستون هایی که انتخاب می‌کنید ممکن است تمامی آن ها در یک صفحه افقی جا نشده و به صورت نادرست نمایش داده شوند. با انتخاب یکی از گزینه های Portrait و Landscape می‌توانید جهت صفحه خروجی در Word و Excel را تعیین کنید.

این گزینه در Excel در هنگام چاپ کاربرد دارد و در حالت نمایش تغییری مشاهده نخواهید کرد.

 • مرتب سازی

در حالت پیشفرض لیست فیلم ها در خروجی به ترتیب سال تولید و به صورت نزولی نمایش داده می‌شوند. شما می‌توانید از بخش «مرتب سازی» ستون های دیگری را انتخاب کنید. همچنین با کلیک بر روی دکمه کنار لیست کشویی، می‌توانید صعودی یا نزولی بودن آن را انتخاب کنید.

 • نمایش سریال ها در ابتدای لیست

در خروجی به صورت پیشفرض سریال ها در ابتدای لیست قرار خواهند گرفت که این گزینه با انتخاب یا عدم انتخاب گزینه «نمایش سریال ها در ابتدای لیست» قابل تنظیم است.

۲- فیلتر های اصلی

 • فیلتر مشخصات فیلم

در این تب شما می‌توانید فیلتر های مختلفی از جمله وضعیت مشاهده، نوع فیلم، دوبله، دو زبانه، وضعیت زیرنویس، سال و همچنین محدوده سال را انتخاب کنید.

 • ژانر ها

در بخش ژانر ها شما می‌توانید یک یا چند ژانر فیلم را برای نمایش در خروجی انتخاب کنید و سپس با کلیک بر روی اعمال آن را در لیست کناری مشاهده کنید تا قبل از تهیه خروجی از نحوه نمایش و لیست فیلم ها اطلاع داشته باشید.

 • فیلتر بازیگران و کارگردانان

در تب «فیلتر بازیگران و کارگردانان» شما می‌توانید همانند بخش ژانر ها، یک یا چند گزینه را انتخاب کرده تا بر اساس آن خروجی تهیه گردد.

۳- تهیه خروجی و سایر بخش ها

 • تهیه خروجی

با کلیک بر روی یکی از دو گزینه «خروجی Word» یا «خروجی Excel» در بالای صفحه فایل مورد نظر در محل انتخاب شده ذخیره خواهد شد.

 • خروجی برای مقایسه

در کنار دو گزینه «خروجی Word» و «خروجی Excel»، یک گزینه دیگر با نام «خروجی برای مقایسه» نیز وجود دارد که برای مقایسه فیلم های شما با دوستان شما قابل استفاده است. در ادامه با این بخش نیز آشنا خواهید شد.

 • ریست تنظیمات

با بستن پنجره «خروجی اطلاعات» تنظیماتی که در بخش «تنظیمات خروجی» قرار دارند برای استفاده های بعدی شما ذخیره خواهند شد تا در هر زمان که نیاز باشد از آن استفاده کنید.

در صورتی که تمایل داشته باشید این تنظیمات را به حالت پیشفرض خود برگردانید، در پایین صفحه منوی «گزینه ها» را باز کرده و سپس بر روی «ریست تنظیمات خروجی» کلیک کنید.

۴- مقایسه فیلم ها

 • خروجی برای مقایسه

اگر دوستان شما نیز از نرم افزار Movie Collection استفاده می‌کنند، شما می‌توانید لیست فیلم های خود را با یکدیگر مقایسه کنید.

 • ایجاد فایل XML

برای این کار ابتدا بر روی «خروجی برای مقایسه» کلیک کنید. سپس مسیری را که می‌خواهید فایل در آن ذخیره شود را انتخاب کنید. اکنون فایلی با فرمت XML تولید شده که می‌توانید آن را در اختیار دوستانتان برای استفاده از قابلیت مقایسه قرار دهید.

 • مقایسه فیلم ها

ابتدا از دوست خود بخواهید با استفاده از روش بالا، از فیلم های خود یک خروجی XML تهیه کند و در اختیار شما قرار دهد. سپس در پنجره خروجی اطلاعات، از منوی گزینه ها «مقایسه» را انتخاب کنید.

با کلیک بر روی انتخاب فایل، فایل XML ای که از دوست خود دریافت کرده‌اید را انتخاب کنید و از سمت راست می‎‌توانید یکی از گزینه های «نوع نمایش» را انتخاب کنید.


آخرین ویرایش: یکشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۸

این مطلب بر اساس نسخه ۱.۳.۹.۰ تنظیم شده است.

در صورتی سوال و یا پیشنهادی دارید از طریق راه های ارتباطی معرفی شده در وب سایت با ما در تماس باشید.